Başbakan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Gül'ün dünkü eylemlerde 'barikatı kaldırın' talimatı verdiğini düşünmediğini belirterek, "Bu ülkeyi bugüne kadar bu ülkeyi çift başlılıkla yönetmedik" dedi.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya ziyareti öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
İşte Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları;
"Bizim gönlümüzden geçen devlet ve milletin bayramı birlikte kutlamasıydı. Gereken çağrıları yaptık. Birlik ve beraberlik gününde el ele olmamız gerekmiyor mu? Önceki yıllarda hep beraberdik. Bunun gerekçesini de medyanın sorması gerekiyor. Milletin içine gitmeye korkuyormuşuz. Ordakiler millet de diğer taraftakiler ne?"
"CUMHURBAŞKANI DA BÖYLE BİR TALİMAT VERMEMİŞTİR"
"Benim o barikatların kaldırılmasıyla ilgili talimatım olmadı. Cumhurbaşkanının talimat verip vermediği konusunda bilgim yok. Ama böyle bir talimat vermiş olacağını düşünmüyorum. Bu zamana kadar bu devleti çift başlı bir yapıyla yönetmedik. Bir Başbakan olarak benim ve Cumhurbaşkanının görevi bellidir."
CHP İSTANBUL İL BAŞKANI
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı'nın istifasını istemesi ile ilgili, "Hayırlı olur. Olması gerekeni yapmış" dedi
"Barikatların kaldırılması noktasında polislerin bir zaafiyeti sözkonusu. Benim güvenlik güçlerim Öcalan'ın posterine de onların paçavralarına da müsade etmez. Sen Türk bayrağına saygılıysan Hakkari'de gösterseydin onu. O zaman ben senin yaptığın törene saygı duyardım."
Sonraki Kayıt
This is the last post.

Yorum Gönder

Author Name

İletişim Formu

Ad

E-posta *

Mesaj *

Blogger tarafından desteklenmektedir.